Тематичні

Довкола Горіхового гаю

Author image

Тетяна Казанцева

Blog detail image
Реєстрація

Опис маршруту

Перейдемося дільницею довкола Горіхового гаю - вулицями від Володимира Великого до Княгині Ольги. Виявимо витоки рік Вульки та Дикого Яру, розташування давніх озер, букових і грабових лісів, плодових садів і трьох маєтків. Ознайомимося з мальовничою історичною забудовою вулиць Бойківської та Куликівської, також перейдемося та довідаємося призначення тунелю під залізницею.

Ознайомимося з взірцями високого модернізму з елементами органічної архітектури, що у міжвоєнний період розробив в США Френк Ллойд Райт і яка не менш успішно розвинулася у Львові.

Виявимо декілька типів забудови в стилі піттореск та функціоналізму Приморської віллової колонії на вулицях Аркаса, Морській, Балтійській, Ревуцького та Ковалева. Довідаємося час спорудження, архітекторів і будівничих.

Розглянемо, як формувалася дільниця у повоєнний період включно з такими визначними зразками конструктивізму як кінотеатр “Сокіл” і видавництво “Вільна Україна”, та довідаємося, якими високими зразками керувалися архітектори при створенні житлової забудови та інфраструктури вулиць Володимира Великого і Княгині Ольги включно з підземним трамваєм.

Відеозапрошення

Фото не знайдено

Інші маршрути

Тематичні
Окремими об'єктами

Ботанічним садом університету

Відвідаємо ботанічний сад на вулиці Кирила і Мефодія, заснований Гіацинтом Лобажевським у 1852-му році. Оглянемо давні оранжереї, зрозуміємо планування та трансформації від саду тринітарського монастиря з каплицею до університетського.

Автор
Тетяна Казанцева
Тематичні

Герби і бестіарій вулиці Чупринки

Дослідимо геральдичні та символічні скульптурні композиції вулиці Чупринки. З’ясуємо, які родини доклалися до розбудови дільниці, та послухаємо цікаві історії, пов’язані з їхнім життям у Львові.

Автор
Тарас Завадовський
Тематичні

Віллові колонії Нового Львова

Пропонуємо прогулянку Новим Львовом, забудованим у 1920-1930-х роках з метою створити ідеальне місто-сад у мальовничій околиці Софіївки та Залізної Води.

Автор
Тетяна Казанцева