Окремими об'єктами
Львів різних націй

Довкола Греко-католицької семінарії

Author image

Тетяна Казанцева

Blog detail image
Реєстрація

Опис маршруту

Відвідаємо перлину, створену за сприяння Митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого, - будівлю Греко-католицької духовної семінарії, що була осередком української культури, мистецтва та духовності, де зараз функціонує географічний факультет університету Франка. Зрозуміємо планування будівлі, обговоримо її художнє і скульптурне вирішення, помилуємося численними розписами, що колись оздоблювали всю будівлю. Відвідаємо щойно відреставроване під керівництвом Ірини Гірної приміщення з дивовижними ардековими орнаментами у витонченій палітрі, оглянемо відкриті фрагменти розписів у інших приміщеннях, а також зрозуміємо, де в семінарії була каплиця, в якій відбувалися всі найважливіші події.

Також оглянемо дивом збережені за радянської доби рельєфи Андрія Коверка, улюбленого скульптора Митрополита, де переплелись орнаментальні мотиви з Єрусалимського храму і українські національні символи.

Поговоримо про творця декоративних сюжетів та виконавця полотен іконостасу Петра Холодного, а також про становлення української мистецької школи у міжвоєнний час.

Довідаємося, де була церква св. Духа, як вона виглядала, її історію та імена пов’язаних з нею діячів. Розповімо про роль Модеста Сосенка в оздобленні інтер’єрів цього храму - єдиного, що його у Львові реалізував улюблений живописець Митрополита. Обговоримо обставини знищення цього храму, численні і нерідко екстравагантні пропозиції до його відновлення та перетворення вцілілої дзвіниці на музей “Русалки Дністрової”.

Також на екскурсії згадаємо королівську сестру Теофілію Вишневецьку, цісаря Йосифа ІІ, славних будівничих Мартина Урбаніка та Сильвестра Гавришкевича, знаного живописця Луку Долинського та засновника “Руської Трійці” Маркіяна Шашкевича.

Відеозапрошення

Фото не знайдено

Інші маршрути

Тематичні
Окремими об'єктами

Ботанічним садом університету

Відвідаємо ботанічний сад на вулиці Кирила і Мефодія, заснований Гіацинтом Лобажевським у 1852-му році. Оглянемо давні оранжереї, зрозуміємо планування та трансформації від саду тринітарського монастиря з каплицею до університетського.

Автор
Тетяна Казанцева
Тематичні

Герби і бестіарій вулиці Чупринки

Дослідимо геральдичні та символічні скульптурні композиції вулиці Чупринки. З’ясуємо, які родини доклалися до розбудови дільниці, та послухаємо цікаві історії, пов’язані з їхнім життям у Львові.

Автор
Тарас Завадовський
Тематичні

Віллові колонії Нового Львова

Пропонуємо прогулянку Новим Львовом, забудованим у 1920-1930-х роках з метою створити ідеальне місто-сад у мальовничій околиці Софіївки та Залізної Води.

Автор
Тетяна Казанцева